Egyedi konyhabútor készítés
Hogyan történik a valóságban egy egyedi konyhabútor legyártása? Hogyan lesz a raklapokon nyugvó nyers bútorlapokból, csavarokból és rémisztő külsejű fémes szerelvényekből csodaszép alkotás, mely 20 év múlva is kiszolgálja tulajdonosát? Olvass tovább és tudj meg többet!
Egyedi konyhabútor készítés
Hogyan történik a valóságban egy egyedi konyhabútor legyártása? Hogyan lesz a raklapokon nyugvó nyers bútorlapokból, csavarokból és rémisztő külsejű fémes szerelvényekből csodaszép alkotás, mely 20 év múlva is kiszolgálja tulajdonosát? Olvass tovább és tudj meg többet!
Egyedi konyhabútor tervezése
Az első lépés a precíz tervezés és pontos gyártáselőkészítés. A My-Kitchen konyhastúdiónál a jövőbeni konyhabútort 3D tervvel szemléltetjük ügyfeleink részére. A 3D terv a háttérben tartalmazza azon információkat melyekből a bútor fölépül. Igen tartalmaz, minden egyes csavart, minden egyes lábazat, kivetőpánt, fogantyú, munkalap hossz, ajtóméret, minden konyhamodul valamennyi bútorlap alkatrészének milliméter pontos információját. Az így kapott információkat egy táblázatba gyűjtjük és továbbítjuk a lapszabász üzemnek, ajtófrontgyártónak és a szerelvényt forgalmazó partnernek.
Egyedi konyhabútor gyártása
A lapszabászaton, digitálisan működtetett, hatalmas táblafelosztó gépek segítségével méretre vágják azt a több száz bútorlap darabot, amelyekből a szekrények teste, azaz a korpusz fölépül. Ezek még nyers, éles bútorlap darabok, melyek az élzárást követően nyerik el végső formájukat. Tehát a bútorlapok eztán egy csúcsminőségű élzáró gépbe kerülnek, mely 2mm vastag, vízálló ABS élzárást helyez az élekre, a megadott szempontok szerint.
Ezzel párhuzamosan történik az ajtófontok gyártása. A frontgyártásról külön cikket lehetne írni, olyan szerteágazó témakör. De a leggyakrabban úgynevezett MDF fóliás, vagy festett ajtófront készítésére esik a választás. Ebben az esetben egy digitálisan vezérelt, CNC marógép a kellő méretre szabja a 18mm vastag, egyik oldalon fehérre laminált MDF táblát. A CNC marógép egyúttal különböző marásminták fölvitelét is biztosítja ha szükséges, így érhetők el különböző konyhabútor stílusok, mint a vidékies vintage stílus a maga egyszerű de mutatós marásmintáival, netán az elegáns vonalvezetésű klasszikus konyhák, vagy a sima felületű és letisztult modern konyhák.
Az így elkészült nyers MDF ajtófrontok eztán egy magashőmérsékletű vákuumfóliázó gépbe kerülnek, ahol egy UV álló, magasminőségű PVC fóliával vonják be őket. A festett ajtókat alapozzák, majd alapozó fehér festék kerül rájuk, melyet követ az ipari minőségű egyedi színes festés. Mindkét eljárás biztosítja az ajtófrontok vízállóságát, és a napfénynek történő ellenállást, tehát nem kell attól félni, hogy az évek alatt besárgul a fehér, vagy megfakul a kiválasztott árnyalat.
Az elkészült alkatrészek műhelyünkben állnak össze kész bútormodullá. A tervek alapján asztaloscsapatunk összeszereli az konyhamodulok korpuszait, fölszögelik a hátlapot, behelyezik a fióktesteket, kamravasalatokat és egyéb szerelvényeket. Utolsó lépésként pedig fölhelyezik az ajtófrontokat. A kész bútormodulokat becsomagoljuk, ezzel óvva állapotukat a kiszállítás és raktározás időtartamára. Kiszállítást megelőzően tételes listán ellenőrizzük, hogy minden alkatrész és bútormodul mennyiségben és minőségben is megfelel a terveknek.